TV JOJ: Predvádzacie alebo jazdené?

TV JOJ: Predvádzacie alebo jazdené?

Rodina z Humenného je v patovej situácii, za vyše 25 000 eur si kúpili auto, malo ísť o predvádzacie vozidlo. Ukázalo sa však, že auto je havarované, predávajúci pritom tvrdí, že noví majitelia o tom mali vedieť. Dopadlo to tak, že auto teraz nechcú ani oklamaní Humenčania, ani automobilka.

redaktorka: Rodina si auto kúpila v autorizovanej predajni na východe Slovensku.

 

Viera, kupujúca: Ponúkli cez internet, nám poslal cez počítač, že je to predvádzacie vozidlo. Už jak ho manžel išiel prebrať už tam nie je predvádzacie vozidlo, ale bolo tam už jazdené vozidlo.

 

redaktorka: To si ale manžel pani Viery nevšimol a zmluvu podpísal. Hovoria však, že už pri prvej jazde po ceste domov do Humenného sa im niektoré jazdné vlastnosti vozidla nepozdávali.

 

Mário, syn kupujúcej: Tak sme išli do servisu a tam bolo zistené, že proste auto bolo buchnuté a boli na ňom menené napríklad nárazník, spätné zrkadlo, komplet celé dvere. Je puknutá oska, sú rozbité silnoboky, proste auto ako v dezolátnom stave nám predali.

 

Danica RUSNÁK BORISOVÁ, právna zástupkyňa predajcu /telefonuje/: Kúpnu zmluvu uzatvárala leasingová spoločnosť a tá bola informovaná o tom, že bola škodová udalosť, áno.

 

Viera, kupujúca: Keby ja som chcela buchnuté auto alebo menené súčiastky na aute, tak si pôjdem do bazáru a kúpim si ho za 5000 a nekúpim si ho za 25 000.

 

redaktorka: Podľa právnej zástupkyne predajcu o tom, že vozidlo nie je predvádzacie, ale jazdené kupujúci vedeli.

 

Danica RUSNÁK BORISOVÁ, právna zástupkyňa predajcu /telefonuje/: Vedel, pretože v preberacom protokole je uvedené jednoznačnem, že ide o ojazdené vozidlo, rok výroby bol 2012.

 

Viera, kupujúca: Autorizovaná predajňa je a človek zistí, že ho oklamú aj tam. Tak komu už môže človek veriť na tomto Slovensku tu?

 

redaktorka: Rodina sa cíti oklamaná a auto už nechce, no ani predajca ho ani len tak naspäť nevezme.

 

Danica RUSNÁK BORISOVÁ, právna zástupkyňa predajcu /telefonuje/: Ak si vybavia oni s leasingovou spoločnosťou otázku leasingu bez sankcií voči nám odkúpime to vozidlo a predáme niekomu ďalšiemu, keďže bolo tam viac záujemcov.

 

Viera, kupujúca: To bola áno autorizovaná rada, do sveta stop, to jedine na Slovensku môže byť. Sme bezmocní sme, tu na Slovensku žiadny zákon neexistuje.

 

redaktorka: Z Humenného Jana Veľasová, televízia JOJ.

 

Viac nájdete tu.

Aktuality

27. októbra 2022 | Prečo dávajú policajti na autá červenú nálepku, takzvanú červenú bodku? Je to začiatok vážnych problémov v zahraničí

Červená nálepka na aute? V Nemecku nejde o vtip ani spôsob označovania áut vhodných na krádež, ide o dôležitú správu od nemeckej polície. A tá hovorí jasne: žartom je koniec, teraz môžete získať až 100-tisíc eurové pokuty. viac

18. augusta 2022 | Stočené kilometre: Aké krajiny sú na tom v Európe najhoršie?

Možno ste sa už niekedy stretli pri nákupe nového ojazdeného auta s úkazom, kedy kilometre nesedeli reálnemu opotrebovaniu auta. V takom prípade ide jasne o stočené kilometre a bohužiaľ aj slovenský sekundárny trh trpí touto neplechou. viac

2. februára 2022 | Točí sa vám hlava zo stočených kilometrov? Aj nám!

Stočenie kilometrov na tachometri sa posudzuje ako trestný čin, no zdá sa, na svojom čare nestráca ani po rokoch. viac

7. septembra 2021 | Predávate auto? Poradíme vám, čo zvyšuje a čo znižuje jeho cenu

Vlastné auto je pre množstvo ľudí jednou z najhodnotnejších vecí, ktoré vôbec majú. Automobil sa však rovnako ako každý iný spotrebný tovar časom opotrebuje.  viac

29. júla 2021 | Kúpa vozidla cez inzerát či od malého predajcu je v dobe pandémie ešte rizikovejšia

Po vyše ročnom trvaní pandémie koronavírusu sa situácia na trhu s ojazdenými vozidlami zhoršila, na trhu pribúdajú autá so stočenými kilometrami, z kriminálnej činnosti alebo vozidlá v zlom technickom stave, či exekúcii. viac

SOVA v Česku

SOVA v Česku