Dovážali autá z Nemecka, na daniach obrali štát o takmer pol milióna

Firma, ktorá dovážala autá na trh z Nemecka, pripravila štát na daniach o 450-tisíc eur. Zistili to colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS). Informovala o tom hovorkyňa finančného riaditeľstva Ivana Skokanová. "Počas troch rokov firma doviezla a následne predala viac ako 110 osobných motorových vozidiel zákazníkom na Slovensku, pričom išlo najmä o luxusné značky. Kriminalisti im zaistili účtovné doklady za obdobie rokov 2015 až 2017," priblížila.

Spoločnosť v rámci svojej podnikateľskej činnosti predávala luxusné ojazdené motorové vozidlá dovezené z viacerých autobazárov v Nemecku. Predajca ponúkal na predaj autá prostredníctvom internetovej stránky, prípadne na základe požiadavky zákazníkov o kúpu vozidla obchodník vycestoval do iného členského štátu Európskej únie, kde ho mal kúpiť, a následne doviezť na Slovensko. Pri takto nadobudnutých vozidlách mal uplatniť režim intrakomunitárneho nadobudnutia tovaru. To však podľa kriminalistov nerobil.V prípade dokázania viny hrozí podozrivým osobám z daňových trestných činov trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Združenie SOVA dlhodobo upozorňuje na podvody s DPH ako na jeho z hlavných rizík pri kúpe ojazdeného auta zo zahraničia. Vozidlo, s ktorým bol spáchaný daňový delikt, je de facto predmetom usvedčujúcim v rámci trestného konania. Je možné, že môže byť štátnymi orgánmi aj zabavený. SOVA preto odporúča kupovať radšej ojazdené autá domáceho pôvodu, u ktorých podvody s DPH nehrozia,“ upozorňuje predseda SOVY Július Petrus.

Zdroj: https://domov.sme.sk/c/22148404/dovazali-auta-z-nemecka-na-daniach-obrali-stat-o-takmer-pol-miliona.html

26. novembra 2019 | Hlavnespravy_Nekonečný príbeh podvodov s jazdenkami

Kúpa ojazdeného vozidla prináša so sebou viaceré riziká. Na jednej strane sú to napríklad stočené kilometre, omladenie roku výroby, sfalšované doklady alebo identifikátory vozidla. Na strane druhej tu sú spoločnosti vydávajúce rôzne reporty a certifikáty naoko garantujúce údaje o vozidle. viac

7. augusta 2019 | MY Topoľčianske noviny_POZOR NA PODVODY S AUTAMI